Sosyal Medya

Facebook Hesap Açma

Facebook artık sadece bir sosyal ağ sitesi değil. İşinizi büyütmenize yardımcı olabilecek güçlü bir pazarlama aracıdır. Facebook’ta hesap açmanın çeşitli yolları vardır ve bunların hepsini öğrenmenin en iyi yolu, ipuçları ve püf noktaları makalemizi okumaktır. Hesabınızı ilk kez oluşturmaktan Facebook’u pazarlama amacıyla kullanmaya kadar her şeyi ele alıyoruz. Ek olarak, Facebook’ta kendi işinizi kurmadan önce ihtiyaç duymanız durumunda kullanabileceğiniz bazı yararlı nasıl yapılır bilgilerimiz var!

Facebook hesabınızı nasıl açarsınız: İpuçları, püf noktaları ve nasıl yapılır?

Facebook’ta bir hesap açmak, dünyanın her yerindeki arkadaşlarınız ve ailenizle bağlantıda kalmanın harika bir yoludur. Ayrıca, ne yaptığınızla ilgilenebilecek ve tatildeyken veya çalışma haftasında yapmanız gereken şeyler hakkında önerileri olabilecek insanlarla etkileşim kurmanın harika bir yoludur. Ancak, Facebook hesabınızı açmadan önce aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey var:

1) Hesabınızın giriş yaptıktan hemen sonra çalışmaya başlaması için çerezlerin ayarlandığından emin olun. Bu, bir şeylerin ters gitmesi durumunda (telefonunuzun kaybolması veya çalınması gibi) kişisel bilgilerin (kullanıcı kimlikleri ve şifreler gibi) saklanmasına yardımcı olur.

2) Bir e-posta adresi kullanıyorsanız (veya birisi sizin için zaten bir e-posta adresi ayarlamışsa), adresin doğru yazıldığından ve @ sembolünün büyük harfle yazıldığından emin olun. Bu, spam gönderenlerin önce sizden doğrulama almadan hesabınızdan mesaj göndermeye çalışmasını engeller.

3) Evde bir bilgisayar kullanıyorsanız, bilgisayarınızın siteye erişebilmesi için Facebook’un etkin olduğundan emin olun. Değilse, mümkün olan en kısa sürede Ayarlar >> Gizlilik >> Bu sayfadaki güncellemeleri kontrol et >> Facebook Güncellemelerini Etkinleştir seçeneğine giderek etkinleştirebilirsiniz.

4) Facebook ile ilişkili olabilecek üçüncü taraf uygulamalarından haberdar olun ve amaçlarınız için gerekli değilse bunları devre dışı bırakın. Örneğin, bazı sosyal medya siteleri, Instagram veya WhatsApp gibi üçüncü taraf uygulamaların engellenmeden kullanılmasına izin verirken, Facebook bu tür davranışları yasaklamaktadır.

Facebook Hesabı Nasıl Açılır.

Facebook hesabı oluşturmak için öncelikle siteye giriş yapmanız gerekmektedir. Bunu, ekranınızın sağ üst köşesindeki bağlantıya tıklayarak ve kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra, şuna benzer bir sayfa görebileceksiniz:

“Hesap oluştur” düğmesine tıkladığınızda, e-posta adresinizi ve şifrenizi girmenizin isteneceği bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Bir gruba katılmak için sayfanın sol sütunundaki “Gruba Katıl” düğmesine tıklayın. Gruplara sayfanın üst kısmındaki “Gruplar” sekmesinden de katılabilirsiniz.

Site Nasıl Kullanılır?

Facebook’u kullanırken, gizlilik ayarlarının farkında olmak önemlidir. Varsayılan olarak Facebook, siteye yaptığınız ziyaretler hakkında bilgi depolayan çerezler ayarlar. Facebook’un sizinle ilgili herhangi bir kişisel veri depolamasını istemiyorsanız, bilgisayarınızı, Facebook’un bilgisayarınızın ağı üzerinden herhangi bir veri göndermeyecek şekilde ayarlayabilirsiniz (hava durumu raporları hariç). Bu ayarı yapmak için İnternet Seçeneklerine gidin ve Gizlilik Ayarlarına tıklayın:

Gizlilik Ayarları’na tıkladıktan sonra, Veri Toplama Taahhütleri altında “Web sitelerinin bana kişisel veriler göndermesine izin verme” seçeneğini seçin:

Artık kişisel verilerinizin web siteleri tarafından toplanmasından korkmadan Facebook’u kullanabilmeniz gerekir. Ancak, sorun giderme veya bu ayarı yapma konusunda yardıma ihtiyacınız olursa lütfen [TELEFON NUMARASI] numaralı telefondan destek ekibimizle iletişime geçin.

Facebook’a Nasıl Başlanır?

Facebook’a başlamak için önce bir hesap oluşturmanız gerekir. Bunu yapmak için adınız ve e-posta adresiniz de dahil olmak üzere birkaç alanı doldurmanız gerekir. Hesabınızı kurduktan sonra, bilgilerinizi paylaşmak ve gruplara katılmak için kullanabilirsiniz. Benzer ilgi alanlarını paylaşan veya iletişimde kalmak isteyen diğer insanlarla bağlantı kurmak için Facebook’u da kullanabilirsiniz.

Siteyi Bilgilerinizi Paylaşmak İçin Kullanın.

Facebook, bilgilerinizi paylaşmak için harika bir yerdir. Birisinin onu okumak istemesini sağlayacak fotoğraflar, makaleler veya başka herhangi bir şey yayınlayarak sitenizin veya blogunuzun tanıtımına yardımcı olabilirsiniz. Ek olarak, iletişim bilgilerinizi (isim ve telefon numarası) paylaşarak, başkalarının size ulaşmaları gerektiğinde sizi nerede bulabileceklerini bilmelerini sağlayabilirsiniz.

Bir Groupon’a veya Diğer Sosyal Ağ Sitelerine Katılın.

Facebook’ta bir gruba her katılmak istediğinizde tüm web sitesi yükünü bilgisayarınızda taşımak istemiyorsanız, bunun yerine Groupon veya LinkedIn gibi sosyal ağ sitelerini kullanmayı düşünün. Bu siteler, kullanıcıların benzer ilgi alanlarına ve hedeflere sahip insan gruplarına katılmasına ve ortak hedefler doğrultusunda birlikte çalışmasına olanak tanır. Bu sitelerdeki gruplara katılırken, çok fazla kişisel bilgi yayınlamadığınızdan emin olun – bunun yerine gruba uygun ve üyelerin ilgisini çekecek konulara odaklanın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu